ABC zabawek do seksu analnego

Seks analny to jedna z tych aktywności, która nierzadko powoduje jeszcze mieszane uczucia lub rumieniec na twarzy. Zupełnie niepotrzebnie, bo nasze pupy, niezależnie od naszej płci i orientacji seksualnej mogą być źródłem niezapomnianej przyjemności. Poniżej przedstawimy Wam przekrój zabawek erotycznych, które będą przydatne w odkrywaniu właśnie tej, często niedocenianej, strefy erogennej.

Jak zacząć?

Zaczynając przygodę z seksem analnym warto mieć w głowie metodę małych kroczków: powoli – do przodu, ale nic na siłę. W przeciwnym razie możemy się zniechęcić do tego typu aktywności lub uszkodzić delikatną błonę śluzową naszej pupy. Istotna dla Waszego zdrowia jest również kwestia odpowiedniej higieny: pamiętajcie, by wszystkie zabawki, których używaliście analnie, zostały umyte zanim zdecydujecie się ich użyć waginalnie (ta sama zasada dotyczy również penisa i rąk).

Odbyt nie nawilża się sam, więc pierwszym i nieodzownym gadżetem, od którego zaczniemy przygotowania do seksu analnego będzie odpowiedni lubrykant. Przeznaczony specjalnie do tego rodzaju aktywności żel Soothe firmy Intimate Organics, jest jednym z lepszych na rynku i, tym który zdecydowanie polecam. Gęsty, na bazie wody jest bezpieczny dla śluzówki odbytu oraz dla zabawek wykonanych z silikonu medycznego. Atutem tego żelu są jego właściwości antybakteryjne oraz łagodzące. Dodatkowo, produkty firmy Intimate Organics są wegańskie i nietestowane na zwierzętach.

Łagodzący antybakteryjny żel analny Soothe Intimate Organics

Łagodzący antybakteryjny żel analny Soothe Intimate Organics

 

Powodzenie penetracji analnej zależne jest od rozluźnienia zwieraczy odbytu, także tu z pomocą przychodzi spray relaksujący Analyse Me firmy Pjur. Ten, nie zawierający leków, spray jest godny polecenia jeśli obawiacie się bólu. Analyse Me jest wydajny i bezpieczny dla prezerwatyw, nie nadaję się jednak do spożycia.

Relaksujący spray analny Analyse Me Pjur

Relaksujący spray analny Analyse Me Pjur

 

Spokojne przyjemnego początki

Jeśli pierwszy raz macie jeszcze przed sobą, w przygotowaniach pomogą Wam kulki analne. Przyzwyczają Was do uczucia delikatnego wypełnienia i otworzą na rozkosz. Z racji ich niewielkiego rozmiaru i przyjemnego wyglądu są idealnym wyborem na Wasz analny debiut.

Osobom początkującym polecam kulki Cogilla firmy Feelz Toys. Wykonane z przyjemnego w dotyku fioletowego silikonu, kształtem przypominają powiększające się Matrioszki. Mają najmniejszą średnicę ze wszystkich kulek omawianych w tym poradniku, a ich długość wynosi 24,5 cm. Cienki sznureczek łączący kulki czyni je bardzo elastycznymi, ponadto zakończone są wygodnym uchwytem.

Kulki analne Cogilla Feelz Toys

Kulki analne Cogilla Feelz Toys

 

Zdecydowanym atutem kulek Flexi Felix marki Fun Factory jest ich wygląd. Pozwoli on przełamać tabu związane z seksem analnym nawet u najbardziej nieśmiałych i zestresowanych osób, wprowadzając do łóżka dużą dozę rozluźniającego śmiechu. Fenomenalny uchwyt na dwa palce, który swoim wyglądem przypomina buzię pociesznego zwierzaka, eliptyczny kształt kulek połączonych nieco grubszym sznureczkiem oraz soczyste kolory czynią te kulki moim faworytem. Mają 24 cm długości.

Kulki analne Flexu Felix Fun Factory

Kulki analne Flexu Felix Fun Factory

 

Kolejne warte polecenia kulki to Deep Feel firmy Marc Dorcel. Różnią się kształtem od wcześniej omawianych – są bardziej zwarte w swojej budowie, charakteryzuje je również widoczny brak łańcuszka łączącego kulki, przez co są mniej giętkie i tym samym mogą sprawiać wrażenie łatwiejszych do wkładania. Wykonane z silikonu medycznego, dostępne w kolorze czarnym. Długość: 17 cm.

Kulki analne Deep Feel Marc Dorcel

Kulki analne Deep Feel Marc Dorcel

 

Rozmiar ma znaczenie

Kiedy kulki wydają się być niewystarczające, możecie zacząć trening z większymi zabawkami. Idealnym wyborem na tym poziomie zaawansowania będą korki i zatyczki analne. Stymulują odbyt, dając uczucie wypełnienia, a kształt wykańczających ich stoperów sprawia, że tę przyjemność możecie sobie zaaplikować chociażby przed wyjściem do pracy i tym samym umilać poranne „stanie w korku” 😉 coraz to intensywniejszymi analnymi wrażeniami.

Najmniejszym korkiem z omawianych jest mały korek analny Bootie Fun Factory. Spłaszczony, anatomiczny kształt doskonale dopasowuje się do żeńskiej jak i do męskiej pupy. Dostępny w kolorze fioletowym lub czarnym, wykonany z silikonu medycznego ma zaledwie 7,5 cm długości, a średnica główki wynosi 2,7 cm.

Korek analny Bootie Fun Factory

Korek analny Bootie Fun Factory

 

Jeśli szukacie zatyczki o klasycznym, okrągłym kształcie – polecam jedną z zatyczek analnych Geisha firmy Marc Dorcel. W asortymencie znajdziecie zatyczkę zakończoną sztucznym diamentem, sztucznym rubinem, albo z gładką końcówką. Wszystkie zatyczki wykonane są z silikonu medycznego oraz plastiku ABS, ich długość to 8 cm, a średnica w najszerszym miejscu wynosi 3,2 cm. W środku zawierają zmieniająca środek ciężkości kulkę, przynoszącą dodatkowe doznania.

Zatyczka analna z wirującą kulką Geisha Plug Marc Dorcel z "rubinem"

Zatyczka analna z wirującą kulką Geisha Plug Marc Dorcel z „rubinem”

 

Korek analny z kulkami gejszy B Balls Fun Factory to urządzenie typu 2w1. Idealnie nadaje się do ćwiczenia mięśni Kegla zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, więc jeśli chcecie zadbać o swoje zdrowie seksualne i rozkosz jednocześnie – ten produkt jest doskonały dla Was. Dostępne w trzech wersjach kolorystycznych, wykonane z medycznego silikonu oraz plastiku ABS korki są największe z omawianych – mają 12,6 cm długości, a średnica zawartych w nich kulek wynosi kolejno 3,3 i 3,7 cm. B Balls, tak jak klasyczne kulki gejszy w środku zawierają wirujące kuleczki, które zwiększają przyjemność użytkowania.

Korek analny z wirującymi kulkami gejszy B Balls Fun Factory

Korek analny z wirującymi kulkami gejszy B Balls Fun Factory

 

Seks analny – zabawa dla dwojga

Jeśli klasyczny seks analny jest tematem dobrze Wam znanym lub czujecie się zaawansowani i chcecie spróbować czegoś więcej – zapoznajcie się z masażerami prostaty, które obecnie cieszą się dużą popularnością u mężczyzn. Wśród nich chciałabym wyróżnić masażer Loki firmy LELO oraz komplet masażerów G-Play Trio firmy Nexus.

Ekskluzywny masażer prostaty LELO Loki

Ekskluzywny masażer prostaty LELO Loki

 

Loki swym wyglądem przypomina wibrator. Wykonany z silikonu medycznego i plastiku ABS, dostępny w kolorze niebieskim i czarnym, posiada 6 unikalnych poziomów wibracji. Jego dodatkowym atutem jest wodoodporność oraz ładowanie poprzez USB, jego długość to 19,6 cm, a średnica ok. 4,2 cm.

G-Play Trio zapewne skojarzą Wam się z zatyczkami analnymi. Komplet trzech kolorowych, progresywnych masażerów analnych, wykonany jest z silikonu medycznego, ich wielkość to kolejno – mały: 6 cm długości i 2,24 średnicy, średni: 7,3 cm i 3 cm oraz duży: 8 cm i 3,5 cm. Mniejsze masażery mają 1 tryb wibracji, największy aż 5.

Masażery analne G Play Trio Nexus

Masażery analne G Play Trio Nexus

 

Wiedzieli, co robią starożytni Grecy i nie mam tu na myśli męskiej miłości, tylko stymulację prostaty. Jest to aktywność, której mężczyźni mogą próbować samotnie, albo z partnerką. Ptaszki na wiosnę ćwierkają, że nie ma lepszego orgazmu dla mężczyzny niż analny, więc jeśli jesteście żądni nowych doznań – polecamy spróbować ☺

A jeśli jesteście odważni i naprawdę otwarci na eksplorowanie swoich stref erogennych, możecie spróbować peggingu. Jest to aktywność seksualna coraz śmielej omawiana w mediach, przeznaczona dla par heteroseksualnych, podczas której to w seksie analnym stroną dominującą jest kobieta. Do peggingu idealne będzie dildo Amor . Nieduże (14 cm długości i 3,5 cm średnicy), dostępne w kilku kolorach, wykonane z silikonu medycznego, doskonale sprawdzi się w uprzęży. Można je również przyssać do powierzchni gładkiej lub użyć ręcznie. Ponadto penetracji analnej przy użyciu Amora możecie próbować w każdej z możliwych konfiguracji.

 

Dildo silikonowe Amor Fun Factory

Dildo silikonowe Amor Fun Factory

 

Warto dodać, że wśród zabawek analnych nie wyróżniamy ścisłego podziału na te stricte dla kobiet lub mężczyzn – także czujcie się swobodnie, wybierając tę, która najbardziej Wam się podoba. A następnie rozkoszujcie się niezapomnianymi wrażeniami zmysłowymi, których dostarcza grecka miłość ☺

Mam nadzieję, że wśród naszych propozycji odnaleźliście coś dla siebie. Po więcej inspiracji zapraszamy do sex shopu dla kobiet i par frywolnie.pl.