Akcesoria erotyczne, które ułatwią pierwszy raz

Fakt jest taki – zdecydowana większość ludzi na świecie prędzej czy później stanie przed decyzją o rozpoczęciu życia seksualnego. Możemy dywagować czy średni wiek inicjacji seksualnej w krajach rozwiniętych obniża się czy zwiększa na przestrzeni lat. Możemy znaleźć mnóstwo powodów, dla których ludzie decydują się na ten krok (z miłości, pod presją, żeby mieć to za sobą i wiele, wiele innych). Możemy przepytać tysiąc osób o ich pierwszy raz i każda z nich opowie nam inną historię – wzruszającą, zabawną, romantyczną albo smutną. Z forów internetowych wylewają się pytania w stylu „czy to boli?”, „jak wyglądał wasz pierwszy raz?”, „jak poradzić sobie ze wstydem?”, no i „jak to się w ogóle robi?”. Odpowiadają osoby, które mają to już za sobą ale również takie, które tylko słyszały albo czytały o pierwszym razie.

Nie chcę moralizować i pouczać Was o tym kiedy, z kim i jak, bo takich artykułów znajdziecie w sieci niezliczone ilości. Chcę za to ułatwić Wam zrobienie tego bardzo ważnego kroku, tak żeby pierwszy raz był dla Was fantastycznym przeżyciem. A, że najczęstszym powodem do stresu jest strach przed bólem oraz nieznajomość ciała swojego i ciała partnera i wynikający z tego wstyd, to na tych właśnie aspektach chciałabym się skupić. Podpowiem Wam jakie akcesoria erotyczne pozwolą przynajmniej na zmniejszenie tych obaw.

Wstyd…

…przybiera różne formy – wstyd przed pokazaniem się nago drugiej osobie, wstyd przed oglądaniem narządów płciowych partnera, wstyd przed skąpą wiedzą na temat seksu, wstyd przed brakiem doświadczenia, wstyd przed ośmieszeniem się… mogłabym tak wymieniać niemal w nieskończoność. Przyjrzyjmy się bliżej jednej z przyczyn…

…nieznajomości własnych ciał

Słaba znajomość własnego ciała i jego reakcji oraz ciała partnera wprawia niedoświadczonych kochanków w sporą konsternację i powoduje dyskomfort w intymnych sytuacjach. Na szczęście można to zmienić, a wzajemna nauka ciał partnerów może okazać się niesamowicie przyjemna.

Moja rada – zanim dojdzie do zbliżenia spróbujcie samodzielnie poznać swoje własne ciało. Oglądajcie się i dotykajcie. Sprawdzajcie, jak poszczególne części Waszego ciała reagują na dotyk – głaskanie, miętoszenie, podszczypywanie, omiatanie itp. Nie bójcie się pieszczenia własnego ciała – w końcu dotykacie osobę, którą bardzo kochacie i uwierzcie  – będzie to dla „niej” bardzo przyjemne :). Znajomość własnego ciała ułatwi Wam pokazanie lub powiedzenie partnerowi, co się Wam podoba, a co nie.

Jeśli znajomość własnego ciała macie już opanowaną, czas zabrać się do niezwykle wciągającej lekcji ciała partnera. Wiem, że możecie się obawiać czy Wasz dotyk będzie przyjemny, czy traficie w strefy erogenne, czy niechcący nie wywołacie u ukochanej osoby ataku śmiechu (łaskotki!) albo grymasu nieprzyjemności. No cóż… odpowiedzi na te pytania poznacie dopiero w trakcie. Nie zrażajcie się jednak, Wasza Druga Połówka na pewno wykaże się dużą cierpliwością.

Wypróbujcie kilka gadżetów, które ułatwią Wam wzajemne poznawanie Waszych ciał i sprawią, że taka lekcja sprawi Wam niesamowitą frajdę:

Piórka do łaskotania – uważajcie tylko na łaskotki. Delikatne błądzenie piórkiem po ciele pokaże Wam, które miejsca powodują u partnera przyspieszony oddech i rytm serca.

Piórko do łaskotania Bijoux Indiscrets

Piórko do łaskotania Bijoux Indiscrets

Olejki do masażu. Zmysłowy masaż erotyczny, to fantastyczny sposób na powolne przechodzenie z bardziej ogólnych i mniej wrażliwych punktów na ciele, do stref bardzo erogennych. Jeśli olejek/żel dodatkowo można zlizać lub scałować, poznawanie ciała partnera staje się jeszcze bardziej ekscytujące.

Całuśny żel do masażu Lylou

Całuśny żel do masażu Lylou

Stempelki poszukiwaczy skarbów, którymi możecie bawić się we dwoje. Jedna osoba stawia stempelki z iksów w miejscach, w których chce być pieszczona. Druga osoba prowadzi stempel z kreskami od jednego iksa do drugiego, a na każdym z nim składa pocałunki albo delikatnie pieści.

Stempelki poszukiwaczy skarbów

Stempelki poszukiwaczy skarbów

Szarfy na oczy. Zasłonięcie oczu odcina jeden ze zmysłów i uwrażliwia ciało na odbieranie bodźców pozostałymi zmysłami. Pozwala to na lepszą koncentrację nad odczuwaną przyjemnością.

Opaska na oczy Lelo Intima

Opaska na oczy Lelo Intima

Strach przed bólem

To jeden z najczęstszych powodów obaw przed pierwszym razem. Z oczywistych przyczyn fizycznie dotyczy głównie partnerki ale psychicznie obciąża i kobietę i mężczyznę. Niestety w przeważającej większości sytuacji tego bólu nie da się uniknąć. Może być mniejszy, większy, a nawet na tyle silny, że uniemożliwia stosunek. Na szczęście, poza sytuacjami ekstremalnymi, są sposoby na jego złagodzenie.

Gra wstępna

Dłuuuuuga gra wstępna (nie 15 minut, tylko np. godzina), to podstawa udanego pierwszego razu. W jej trakcie rośnie podniecenie, co w przypadku kobiet oznacza między innymi przygotowanie pochwy do penetracji. Zwiększa się produkcja naturalnego śluzu, który nawilża narządy intymne, pochwa rozluźnia się i wydłuża, a szyjka macicy unosi i zamyka swoje wejście. To wszystko ułatwia wprowadzenie członka i powoduje, że nie musi torować sobie drogi przez zaciśniętą pochwę i stukać w szyjkę macicy (co może być bardzo bolesne).

A jak umilić sobie grę wstępną i sprawić, żeby naprawdę nas rozluźniła i przygotowała do dalszej akcji? Oto garść pomysłów:

Masaż ciepłym olejkiem ze świecy do masażu.

Świeca do masażu Senze

Świeca do masażu Senze

Malowanie się nawzajem czekoladą do malowania ciała i zmysłowe zlizywanie rysunków.

Czekolada do malowania ciała Kamasutra

Czekolada do malowania ciała Kamasutra

Kąpiel w wannie pełnej pachnących płatków róż – koniecznie ze spokojną muzyką i zapalonymi świecami!

Pachnące płatki do kąpieli

Pachnące płatki do kąpieli

Gra w rozkoszną grę planszową dla par i wykonywanie kolejnych poleceń – na pierwszy raz radzę skończyć na planszy Flirt i Podniecenie.

Gra erotyczna Sekrety Nocy Elite

Gra erotyczna Sekrety Nocy Elite

Odpowiednie nawilżenie

Wspomniane już wcześniej właściwe nawilżenie pochwy sprawia niesamowitą różnicę przy próbie wprowadzenia członka, zarówno za pierwszym razem, jak i za każdym kolejnym. Śluz, to taki naturalny smar, który ułatwia poślizg i zmniejsza tarcie. Jeśli kobieta nie jest nawilżona, to nawet wprowadzenie palca może sprawiać jej ból. Może się zdarzyć, że mimo długiej gry wstępnej wydzielanie śluzu nie jest wystarczające. Dzieje się tak w przypadku występowania zaburzeń hormonalnych, przyjmowania niektórych leków oraz w trakcie nasilonego stresu, o który w takim momencie przecież nietrudno. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą intymne żele nawilżające, czyli lubrykanty. Ich zadaniem jest wspomaganie i uzupełnianie naturalnego nawilżenia.

Na pierwszy raz najlepsze będą delikatne, bezzapachowe, bezsmakowe i hipoalergiczne żele oparte na bazie wody. Polecam lubrykanty przeznaczone dla kobiet, które dbają o delikatną florę bakteryjną pochwy.

Lubrykant dla kobiet na bazie wody Pink

Lubrykant dla kobiet na bazie wody Pink

Łagodny lubrykant dla kobiet Swede Orginal

Łagodny lubrykant dla kobiet Swede Orginal

Najwygodniejsza pozycja

Pozycji, w których można uprawiać seks wymyślono już setki. Przodowała w tym oczywiście Kamasutra. Na pierwszy raz nie polecam jednak takich wygibasów, będziecie mieć na ich testowanie jeszcze dużo czasu w przyszłości :). Zdecydowanie najlepszą i najwygodniejszą pozycją na pierwszy raz, jest pozycja misjonarska. Kobieta leży na plecach z rozchylonymi nogami, które mogą być ugięte w kolanach. Mężczyzna kładzie się na nią pomiędzy jej nogami. Proste? Tutaj muszę zaapelować do Panów – nie opierajcie całego ciężaru swojego ciała na partnerce, bo straci dech z zupełnie innych powodów, niż rosnące podniecenie. Oprzyjcie się na przedramionach albo łokciach.

Świetnym pomysłem jest włożenie poduszki pod kobiecą pupę i biodra. Powoduje to uniesienie się miednicy, poprawienie kąta ułożenia pochwy (lepsze dopasowanie do penisa) oraz zwiększenie napięcia błony dziewiczej, która dzięki temu łatwej pęka. Można wykorzystać zwykłą poduszkę ale specjalna poduszka do pozycjonowania będzie stabilniejsza i twardsza.

Mini poduszka do pozycjonowania

Mini poduszka do pozycjonowania

I to już wszystko. Życzę Wam udanego pierwszego razu!