Seks oralny w dobrym smaku

Jeśli macie ochotę na urozmaicenie seksu oralnego albo chcielibyście przekonać się do tego typu miłości, a dotychczas nie bardzo Wam to wychodziło, to warto zainwestować w dobry lubrykant smakowy.

Smakowymi żelami nawilżającymi pokrywa się narządy intymne (penisa, pochwę, wargi sromowe itp.), dokładnie tak samo, jak podczas zwykłego seksu. Zwykłe lubrykanty są zazwyczaj bez smaku, a niektóre smakują wręcz paskudnie. Pobudzanie partnera ustami po naniesieniu takiego żelu może być mało przyjemne. Dlatego zostały stworzone lubrykanty aromatyzowane. Ich przyjemny smak uatrakcyjnia seks oralny osobie, która go wykonuje. Używanie smakowych żeli może również pomóc osobom, którym ciężko przełamać się do zadowolenia partnera w ten sposób. Jeśli obawiacie się, że smak narządów płciowych Waszego kochanka będzie dla Was nieprzyjemny, naniesienie na nie lubrykantu w Waszym ulubionym smaku powinno Was ośmielić. Wybór smaków jest bardzo duży. Zaczynając od popularnych, owocowych aromatów (np. wiśnia, truskawka, banan, arbuz, brzoskwinia), a kończąc na smakach bardzo oryginalnych, takich jak mięta czy guma do żucia. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie :).

Wiele firm ma w swojej ofercie smakowe żele nawilżające. Najważniejsze, czym należy kierować się przy ich wyborze, to skład. Nie powinien różnić się znacznie od składu zwykłych lubrykantów. Dopuszczalne składniki dodatkowe, to wyłącznie substancje nadające smak. Jeśli w składzie natraficie na jakąkolwiek postać cukrów, trzymajcie się od takiego żelu z daleka. Bynajmniej nie dlatego, że taki lubrykant, to dodatkowe kalorie :). Produkty zawierające węglowodany nie powinny być aplikowane na okolice intymne, szczególnie kobiece. Stanowią pożywkę dla drożdżaków, wywołujących grzybicę pochwy. Jest to bardzo niekomfortowa choroba, trudna do całkowitego wyleczenia i często nawracająca przez całe życie.
Ta zasada tyczy się nie tylko lubrykantów. Nie polecam używania w okolicach pochwy i penisa bitej śmietany, czekolady czy jakichkolwiek innych produktów z zawartością cukru.

Smakowe lubrykanty oczywiście nadają się również do zwykłego nawilżania pochwy czy odbytu w trakcie stosunku. Możecie używać jednego żelu do różnego rodzaju miłości. Pamiętajcie tylko, że lubrykanty nie mają właściwości antykoncepcyjnych!