Jaki wibrator wybrać?

Jeśli czytałaś mój poprzedni artykuł, to wiesz już jakie są najpopularniejsze typy wibratorów dostępne na polskim rynku. Nadal zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy dla Ciebie? Mam nadzieję, że odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Wibrator dla początkujących
Jeśli właśnie rozglądasz się za swoim pierwszym wibratorem i zupełnie nie masz doświadczenia z akcesoriami erotycznymi, zdecyduj się na któryś z małych, niepozornych wibratorków. Są zazwyczaj mniejsze od typowych wibratorów, mają ok. 10-12 cm długości i mniej niż 10 cm obwodu. Pomogą Ci oswoić się z używaniem wibrujących zabawek. Możesz używać ich do pieszczenia łechtaczki, warg sromowych i wejścia do pochwy. Małe wymiary nie zapewnią uczucia wypełnienia pochwy, więc ciężko osiągnąć z nimi orgazm pochwowy. Dotarcie do punktu G również będzie trudne (chyba, że jest u Ciebie płytko położony). Jeśli nie potrzebujesz wibratora wyłącznie do penetracji, to takie małe wibratorki będą strzałem w 10-tkę. Pamiętaj, że wszystkie najbardziej wrażliwe punkty na ciele kobiety znajdują się w okolicach sromu (łechtaczka, wargi, przedsionek pochwy).

Wibratory dla początkujących ładowane są zazwyczaj na baterie, a ich obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy pokręcić rączką albo wcisnąć przycisk on/off. Niektóre mają stopień regulacji wibracji ale bez dodatkowych opcji, można zmieniać samą prędkość.

Możesz kupić wibratory:

  • proste i klasyczne,
  • zagięte na końcu (końcówkę można włożyć do pochwy, a resztę wibratora przytknął do warg sromowych i łechtaczki – wtedy cały Twój wrażliwy obszar będzie stymulowany),
  • z „wybrzuszeniami”, które przyjemnie masują wejście do pochwy.

Idealnym przykładem wibratorów dla początkujących jest seria bcute, firmy bSwish. Znajdziesz tam prosty wibrator bcute Classic, zagięty bcute Curve i wybrzuszony bcute Pearl. Cała seria zrobiona jest z bezpiecznego, hipoalergicznego, bezzapachowego i przyjemnego w dotyku silikonu medycznego. Wibratory działają na zwykłe baterie paluszki (AA). Dostępne są w trzech landrynkowych kolorach – fiolecie, ciemnym różu i różu pudrowym. W zestawie z wibratorem jest miękki, poręczny, czarny woreczek do przechowywania.

Wibrator bcute Pearl

Wibrator bcute Pearl

Wibrator do stymulacji łechtaczki
Jeśli typowy wibrator w ogóle Cię nie interesuje, a największą przyjemność czerpiesz z pieszczot łechtaczki, to może skusisz się na wibrator stworzony specjalnie z myślą o tym czułym punkcie? Taki stymulator będzie też świetny dla wszystkich kobiet, które są jeszcze dziewicami. Pamiętaj, że nawet najmniejszy wibrator włożony do pochwy może przebić błonę dziewiczą, a nie sądzę żeby utrata cnoty z mechanicznym przyjacielem była szczytem kobiecych marzeń.

Na rynku dostępnych jest niesamowicie wiele modeli stymulatorów łechtaczki. Są takie, które przypina się do bioder i same masują łechtaczkę, bez konieczności angażowania rąk. Niestety ciężko nimi manewrować. Inne, w kształcie pocisków czy palców służą do szybkiego zaspokojenia. Są twardsze niż zwykłe wibratory, ładowane zazwyczaj na baterie, o jednej prędkości wibracji. Wywołują silny, zdecydowany nacisk z wibracjami. Można kupić też wibrator w kształcie spłaszczonego jajka albo łzy zagiętej na końcu. Takie masażery są dostosowanej do kobiecej anatomii, można pieścić nimi łechtaczkę i resztę sromu, w szczególności wargi sromowe. Te masażery ładowane są z gniazdka elektrycznego (nie można ładować ich w trakcie używania) i mają większą moc, niż te chodzące na baterie. Często posiadają kilka trybów wibracji, łącznie z pulsacją czy tzw. eskalacją, czyli stopniowym wzmacnianiem i osłabianiem wibracji. Ciekawymi masażerami są te o różnych ciekawych kształtach, np. królika. Nie tyko stymulują, ale wywołują też uśmiech na twarzy :).

Masażerami, które chciałabym polecić są wszystkie produkty firmy Emotional Bliss. Firma specjalizuje się w produkcji stymulatorów łechtaczki. Ich dwa najbardziej popularne produkty, to masażery Chandra i Isis. Zakłada się je na palec i służą jako jego wibrujące przedłużenie. Każdy z nich ma jedną prędkość wibracji, najlepiej dostosowaną do grupy wiekowej, której dany masażer jest dedykowany. Isis polecam kobietom w wieku 18-30 lat, a Chandrę osobom starszym.

Stymulator łechtaczki Chandra

Stymulator łechtaczki Chandra

Oprócz tych modeli firma produkuje dwa bardzo futurystycznie wyglądające masażery, z funkcją nagrzewania. Jest to doskonały wybór dla kobiet dojrzałych, które często potrzebują znacznie silniejszej stymulacji dla osiągnięcia orgazmu. Ciepło uwrażliwia srom, a połączone z wibracjami daje wspaniałe rezultaty.

Wibrator do penetracji
Najbardziej popularnymi wibratorami są te, przeznaczone do penetracji pochwy. Najlepszy wibrator to taki, który możesz włożyć na głębokość 12-17 centymetrów. Zdecydowana większość męskich członków ma ok. 15 cm długości w zwodzie i jest to długość zupełnie wystarczająca do zapewnienia kobiecie rozkoszy. Monstrualnie długie wibratory, które można spotkać w niektórych sex shopach, to chory wymysł producentów, którzy chcą podniecić mężczyzn sugestią, że kobieta mogłaby się z czymś takim zabawiać. A nas taka „zabawka” raczej przerazi niż zadowoli. W zależności od stopnia rozciągnięcia mięśni w pochwie możesz dobrać odpowiednią szerokość wibratora. Jeśli nie masz za sobą wielu lat współżycia i kilku naturalnych porodów, to powinien wystarczyć Ci wibrator o obwodzie 10-12 cm. Jeśli Twoje mięśnie są mniej elastyczne, to dla odczucia wypełnienia pochwy i osiągnięcia orgazmu pochwowego możesz potrzebować wibratora o większym obwodzie – 13-15 cm. Ćwicząc mięsień Kegla (o ćwiczeniach pisałam w jednym z wcześniejszych artykułów) możesz uelastycznić mięśnie pochwy, co pozytywnie wpłynie również na Twoje odczucia z używania wibratora.

Dobry wibrator, to taki, który ma kilka prędkości wibracji, a dodatkowo, obok zwykłej wibracji ciągłej, posiada również funkcję pulsacji i eskalacji. Najbardziej rozbudowane wibratory mają też efekt rotacji główki, czyli sam szczyt wibratora kręci się wokół własnej osi, dając swojej właścicielce niesamowite doznania. Zdecydowana większość wibratorów do penetracji działa na baterie, te ładowane z gniazdka elektrycznego należą do rzadkości.

Wibrator do penetracji będzie przyjemniejszy w użyciu, jeśli jego powierzchnia nie będzie zupełnie gładka. Wszelkie żłobienia, wybrzuszenia, wypustki wspaniale masują wnętrze pochwy w trakcie używania wibratora.

Z tego typu wibratorów polecam te marki Vibe Therapy, szczególnie modele Euphoria, Mantra, Meridian czy Samsara. Są wodoodporne, wykonane z silikonu medycznego, bezzapachowe i przyjemne w dotyku.

Wibrator Samsara

Wibrator Samsara

Wibrator do zadań specjalnych

Rozwój technologii nie ominął branży erotycznej. Producenci wypuszczają na rynek coraz więcej modeli, które mają za zadanie spełniać kilka funkcji na raz. Należą do nich wibratory, które mają dodatkowe „ramiona” przyczepione u swojej podstawy, służące do stymulacji łechtaczki. Te ramiona mogą być w kształcie uszu królika (jak np. popularny wibrator Rabbit z serialu Sex w wielkim mieści), łzy, palca. Po włożeniu wibratora do pochwy to ramie trafia dokładnie w łechtaczkę i dodatkowo ją masuje.

Kolejną funkcją, którą pełnią wibratory wielofunkcyjne, jest stymulacja punktu G. Takie wibratory mają zakrzywioną główkę, często w kształcie kulki i większą niż sam wibrator. Można kupić również modele, które robią trzy rzeczy na raz – penetrują i masują pochwę, stymulują łechtaczkę i naciskają na punkt G. Takim wibratorem jest np. wibrator Fonzie.

Wibrator Fonzie

Wibrator Fonzie